Mida ühist on kõikidel saunadel?

Saunapäevik

Mida ühist on kõikidel saunadel?.

Küllap on isegi neile, kes sauna eriti ei armasta, teada, et saunaliike on palju – alustades klassikalistest vene saunadest, lõpetades soome ja türgi saunadega. Mille poolest saunad erinevad, on saunakultuuri austajatele peensusteni teada. Kuid lisaks kõikide saunaliikide erinevusele on ometi midagi, mis neid kõiki ühendab. Milles seisneb saunade sarnasus ja mis on sauna praktiline väärtus.

Armas saun tähendab puhkust.

Üks kindel omadus, mis ühendab kõiki saunasid, on võimalus lasta vaimul puhata. Meeldiv atmosfäär, ilus saunaruum, meeldiv muusika, võimalus olla üksi või veeta aega parimate sõprade või sugulastega – kõik see annab võimaluse igapäevastest muredest vabaneda, unustada töömured ja lahendamist vajavad küsimused. See on lihtne võimalus elu nautida. Kui te soovite lihtsalt puhata, võite minna ükskõik millisesse sauna. Põhiline, et te taluksite hästi selle kuumust. Kui kuumus ja niiskus on teie organismile üksnes meeldiv keskkond, siis võite valida ükskõik millise sauna – sobivad kõik.

Kaalulangetusmeetod.

Ei ole harvad juhud, kui leilikuumust kasutatakse ülekaaluga võitlemise vahendina. Kuid nagu igal füsioteraapiameetodil on ka saunakülastusel ühelt poolt vaadates vastunäidustused, aga teisalt tuleb valida õige saunatüüp. Näiteks on vene sauna eripära madalam temperatuur, kuid suur õhuniiskus. Nii mõjub kuumus teisiti: õhk tundub kuumem. Samas on soome saunas väga kuum, kuid õhuniiskus vähesem ja see kombinatsioon mõjub hästi, kui tahate vabaneda lisakilodest.

Keha puhastamiseks.

Kunagi oli sauna otstarve ühene: siin sai end puhtaks pesta. Kuid tänapäeval on dušist saanud saunale väärikas konkurent. Dušš võimaldab kehapuhtust hoida poole hõlpsamalt ja organismil on dušiprotseduuri lihtsam taluda. Samas kui leiliruumi külastus võib olla küll kasulik, kuid kehva tervisega inimesel tasub olla veidi ettevaatlik. Ei saa ütlemata jätta, et kõiki saunu ühendab keha puhtana hoidmise otstarve, just sellel põhjusel on saun kasutusel eri rahvaste seas. Tsivilisatsioon on saunade arengusse panustanud ning tänapäeval pole saunad mitte üksnes meie igapäevase hügieeni taseme hoidmise kohad, vaid ka tervendajad (kui ei ole vastunäidustusi) ja puhkekohad. Saun – see on hea ja isegi väga hea nii teie füüsilisele kui ka psüühilisele tervisele. On ainult üks „aga“: kui teil on vastunäidustused leili suhtes.

Oli huvitav?

Loe veel postitusi.

Meil on palju huvitavat materjali!

Oli huvitav?

Hakka meie jälgijaks!.

Meie sotsiaalmeediast leiad veel palju huvitavat!

author avatar
admin