Mis on infrapunasaun?

Erinevalt traditsioonilisest saunast ei soojenda infrapunasaunad ümbritsevat õhku. Selle asemel kasutavad nad teie keha otse soojendamiseks infrapunalampe (mis kasutavad elektromagnetkiirgust).

“Need saunad kasutavad tavapärase soojuse asemel infrapunapaneele, et kergesti inimkudedesse tungida, soojendades teie keha enne õhu soojendamist,” selgitab füsioterapeut Vivian Eisenstadt, MAPT, CPT, MASP.

Infrapunasaun võib töötada madalamal temperatuuril (tavaliselt vahemikus 120 ˚F kuni 140 ˚F) kui traditsiooniline saun, mis on tavaliselt vahemikus 150 ˚F kuni 180 ˚F.

Tootjad väidavad, et infrapunasaunas läheb ainult umbes 20 protsenti soojusest õhu soojendamiseks ja ülejäänud 80 protsenti soojendab otseselt sinu keha.

Infrapunasaunade toetajad ütlevad, et kuumus tungib sügavamale kui soojendatud õhk. See võimaldab teil madalamal temperatuuril kogeda intensiivsemat higistamist.

Eisenstadti sõnul on see keskkond talutavam, mis võimaldab kauem saunas viibida, tõstes samal ajal kehatemperatuuri kahe kuni kolme kraadi võrra.

Infrapunasauna kasutamise eeldatavad eelised on sarnased traditsioonilise sauna kasutamisega. Need sisaldavad:

parem uni
lõõgastus
võõrutus
kaalukaotus
leevendust valusatest lihastest
leevendab liigesevalu nagu artriit
selge ja pingul nahk
paranenud vereringe
abi kroonilise väsimussündroomiga inimestele
Inimesed on sauna kasutanud sajandeid igasuguste tervisehäirete jaoks. Kuigi traditsiooniliste saunade kohta on tehtud mitmeid uuringuid, ei ole nii palju uuringuid, mis käsitlevad konkreetselt infrapunasauna:

Väikeses 10 inimesega tehtud uuringus leiti, et kroonilise väsimussündroomiga inimestel oli infrapunasauna kasutamine üldise ravi osana kasulik.
Veel üks 10 inimesega tehtud uuring leidis, et infrapunasaunad aitasid vähendada lihaste valulikkust ja kiirendada taastumist jõutreeningutest.
Ühe ülevaate kohaselt on mitmed uuringud leidnud, et infrapunavalgusteraapia saunad võivad aidata vererõhku alandada.
Kindlate tõendite ja laialdaste uuringute puudumine infrapunasaunade võimalike eeliste kohta jätab tarbija (teie) sorteerima seda teenust pakkuvate ettevõtete väiteid.

Samuti ei ole siiani teateid negatiivsetest mõjudest, välja arvatud hoiatused saunakogemuse kohta. Nende hulka kuuluvad ülekuumenemise, dehüdratsiooni ja ravimite sekkumise võimalused, aga ka võimalikud ohud neile, kes on rasedad, põevad südamehaigusi või on muu hulgas uimastite või alkoholi mõju all.

Hea uudis: isegi kui teie higiseanss ei tee kõike, mida ta väidetavalt teeb, on see vähemalt hea tunne. Lisaks aitab see kaasa teie üldisele tervisele ja heaolule, aidates teil lõõgastuda, lõdvestada kangeid või pingul olevaid lihaseid, vähendada liigesevalu ja anda teile väga vajalikku aega iseendale.

author avatar
admin