Uudiskiri juuni 2015

Hea peremees saunale liiga ei tee

Hea peremees vol1.jpg

Kes ei teaks Eesti vanasõna - nagu sina külale, nii küla sinule. Või miks mitte - nagu sina saunale, nii saun sinule. Tuleb tunnistada, et vanarahva tarkusest peab lugu ka Sinu saun. Mida hoolikamalt Sa tema eest hoolt kannad, seda kauem ta sind teenib ja naudingut pakub. Rehvi- ja õlivahetus Sinu neljarattalisel kaaslasel on enesestmõistetav ja regulaarne. Korstnapühkija koduvisiit enne kütteperioodi või suveterrassi õlitamine grillihooaja alguses samuti. Enamusel meist on saun kasutuses aastaringselt. Saunas käiakse vähemalt kord nädalas, paljud ka sagedamini. Regulaarse kasutuse korral tuleks põhjalik „saunapäev“ teha ka saunale endale.

Vähemalt kord aastas on vaja kindlasti üle vaadata sauna konstruktsioonid, et võimalikud niiskus kahjustused (hallitus, vamm vm) varakult avastada ning leida parandamist vajavad kohad. Kindlasti tuleb üle kontrollida kogu tehnika ja kõik muud seadmed ning süsteemid – kerised, aurugeneraatorid, elektrisüsteem, ventilatsioon, valgustus. Puukeris tuleb tahmast puhastada. Mida vähem teatakse, on see, et hea peremees vahetab kerisekive vähemalt korra aastas (kui sauna kasutatakse 1-2 korda nädalas). Kui seda võimalust ei ole, tuleks kivid üle vaadata, mõranenud kivid eemaldada ja hea õhuringluse tagamiseks ümber laduda. Normaalse õhuringluse puhul töötab keris korralikult ning küttekeha peab kauem vastu. Tähelepanu vajab kindlasti ka kõik puitosad. Nii seinad/põrand kui ka lava tuleb puhastada spetsiaalse puhastusainega. Seejärel on soovitav kasutada puidukaitse- või erihooldus vahendeid.

Järjest enam küsitakse õige saunahoolduse osas meie käest nõu ja abi. Nüüd on kõigil saunafännidel võimalik tellida just enda saunale ja peremehe rahakotile sobiv hoolduspakett. Paketti on võimalik tellida ühekordselt või sõlmida meiega korraline hooldusleping. Vastavalt kokkuleppele hoiame meie sinu saunal „silma peal“. Kui hoolduse aeg kätte jõuab, anname sellest sulle ise telefoni teel märku ja lepime kokku uue „saunapäeva“. Valikus on 3 erineva mahu ja hinnaga hooldust, koos valime välja just sinu saunale sobiva.

Jäta enda sauna tervise eest hoolitsemine meie kanda ja koge parimaid saunaelamusi terves ja rõõmsas saunas!

Telefon: +372 6140 310
E-kiri: info@saunamaailm.ee
facebook.com/Saunamaailm.ee

 

Miks Anne Veski laval ei laula

ANNE-6289.jpg

Sportlased reklaamivad ehitusmaterjale, näitlejad muruniidukeid ja armastatud lastesaadete tegelased saia. Kas reklaamnäoks olemine on rahva lemmikutele pelgalt lisaraha või tuleks nendest seotustest ka sügavamat sisu otsida? Viimasel ajal end meiega sidunud Anne Veski teab ja valib, kas ja mis tootele ta oma nime ja näo kasutada annab. Jogurtitopsidelt ja küpsisepakilt tema pilti ei leia. Armastatud lauljanna saunalembus on aga eestlastele teada juba ammusest ajast. Ta oskab head sauna ja selle mõju hinnata: „Saunas käiakse meie majas ikka mitu korda nädalas. Kuna reisimist on palju, siis nii enne kui ka peale sõitu on saunaskäik kindel traditsioon. Meie saunapäev võib vabalt olla nii esmaspäev, teisipäev, kui iga muu päev. Saun ei ole ainult koht pesemiseks – sauna tuleb mõnuga võtta, “ on saunafännist lauljanna kindel. Anne on kogenud mitmete erinevate riikide saunakombeid. Ta on olnud aukülaline nii Ungari kindrali kui ka venemaa viinavabrikandi saunas, kus vett voolas kaaviariga võrdsetes kogustes. Põnevaid ja lõbusaid meenutusi on saunaskäikudega seotud hulgi: „Eks on Benno seisnud ukse taga kui mind pestakse ja ka vastupidi.“ On see vihje türgi sauna kultuurile või mõnele delikaatsele saunamälestusele, jäägu lugeja otsustada. Võiks ju arvata, et primadonna staatuses parimaid hüvesid ja kõrgklassi teenindust nautinud diiva esitab ka saunale kõrgeid nõudmisi. „Ei köida mind need peened kaasaegsed infra-, aroomi- ja aurusaunad. Eks ma käin ära kui ette satuvad, aga vaimustust need ei tekita ja endale koju ei taha. Saun olgu lihtne ja aus.“ See kõik ei tähenda, et perekond Veski saunas aeg seisma oleks jäänud. Kaasaegseid materjale ja põnevaid lahendusi oskab lauljanna hinnata küll. „Kadakapaneelid on viimane uuendus, need annavad soojaga mõnusat lõhna. Kunagised tšehhi põrandakivid on ikka ammu läinud,“ naerab Anne. 80-kraadine saun ja pikk lavalolek on aega iseendale. 30-minutilise „seti“ ajal loeb Anne raamatuid ja ajakirju: „Lugeda tuleb klamberköites ajakirju, liimköide sulab lahti,“ selgitab kogemustega saunataja. Selgub, et lauljanna saunaõhtu (või päev) võtab aega mitmeid tunde. Ikka samas rütmis – 30-40 minutit kultuurset pikutamist laval, seejärel külm dušš ja enne järgmist ringi taimetee. Ja nii vähemalt 3 korda. Kuumast saunast ta lugu ei pea: „Kuivad enne ära, kui higistama jõuad hakata.“ Kambakesi saunalaval seltsielu edendamine ei kuulu samuti laulja meelistegevuste hulka. Saun on suhtluspuhkuseks ainuõige koht. Huvitav, kas pr Veski ka laval laulab? Selgub, et mitte: „Laulmine on minu töö. Saunas ma tööd ei tee!“ Mõistlik!

„Eestlane on saunarahvas. Olen hea meelega saunakultuuri edendaja ja Eesti sauna „suurtoetaja“, põhjendab Veski lõbustatult oma seotust Saunamaailmaga. Tundub usutav ja ei kõla sugugi lisasissetulekuna.

Uuri meie ehitusosakonnast, millise uue sauna me lauljannale ehitasime. Seal on põnevaid valguslahendusi ja lõhnavat kadakat. Uuri saunaehituse infot siit.

Telefon: +372 6140 310
E-kiri: ehitus@saunamaailm.ee
facebook.com/Saunamaailm.ee

 

Sina ostad kerise, meie kütame selle kuumaks

anname-kuuma.jpg

Vanarahvas teadis, et saunaahi ja keris tuli teha vanal kuul. Siis pidas see kaua vastu ja andis head leili. Noores kuus tehtud ahi pidavat aga sigitama kilke, prussakaid ja kirpe ning ei pidavat sugugi hästi tõmbama. Tänapäeval õnneks on asi lihtsam. Kvaliteetne keris on kättesaadav kõigile ja kuufaase jälgima ei pea. Suvi on aeg, mil paljud oma saunale värskema väljanägemise või uue näo annavad. Mitmed meie kliendid on öelnud, et uue kerise kasutuselevõtuga on paranenud leil ja oluliselt vähenenud kütmiseks kuluvate puude hulk. Just nüüd on õige aeg mõelda uue kerise soetamisele. Nende vahel, kes ostavad Saunamaailmast puuküttega kerise enne juuli lõppu, loosime välja 2m³ küttepuude konteineri. Lisaks läheb loosipatta ka hulgaliselt väiksemaid auhindu – saunaõlid, kibud, vihad, saunarätikud ja –mütsid. Kui vajad enne ostmist nõu, helista või tule külla. Vajadusel vaatame Sinu sauna üle ja anname uue kerise ostmisel soovitusi.

Hüva leili!

Telefon: + 372 5666 0973
E-kiri: saunamaailm@saunamaailm.ee
facebook.com/Saunamaailm.ee

 

Sõbraliku hinnaga suvetooted

harvia_cilindro.jpg

Et saaksid eestimaa lühikest suve ja enda kodusauna veelgi enam nautida, oleme paljud hinnad eriti rahakotisõbralikuks muutnud.

Rohkete suvetoodete hulgas on populaarne Cilindro elektrikeris. Kerise avadega väliskest on valmistatud roostevabast terasest ning leili iseloomu saab valida pehmest teravani, visates vett kas kerise külgedele või otse kivisamba peale.

Elektrikeris Harvia Cilindro tavahind: 350 eur + km. Suvehind 280 eur + km.

Samuti on nüüd võimalik soodsalt osta abachi lavalaudu. Vähemtuntud abachi on Aafrikas kasvav tammeliik. Abachi peamine eelis on madal soojusjuhtivus, mille tulemusena kuumeneb puu välispind aeglaselt. Lisaks on abachi pealmine kiht kiiresti kohenev välistemperatuuriga. Selle tulemusena võtab abachist ehitatud lava kiiresti inimese kehatemperatuurile lähedase temperatuuri.

Abachi lavalaua jooksva meetri tavahind on 4 eur + km. Suvehind 3.60 eur + km.

Teisi mõnusaid suvepakkumisi tule vaatama meie kauplusesse Tallinnas, Järve Keskuse 0 korrusel. Saun ja suvi on üks suurepärane kooslus!

Telefon: +372 6140 310
E-kiri: info@saunamaailm.ee
facebook.com/Saunamaailm.ee