Uudised

Levinumad „saunahaigused“

106.jpg__1200x1200_q85_subsampling-2.jpg

Ehitise endaga saab enamus saunahuvilisi ilmselt hakkama. Sealt edasi oleks vaja aga veidi spetsiifilisemaid teadmisi. Kõige suuremaid probleeme tekitab tõenäoliselt kõik kerisega seonduv. Ega niisama vanarahvas öelnud, et keris on sauna süda. Suurepärase saunamõnu võib rikkuda valesti valitud keris. Kerise valiku juures on arukas jälgida nii kerise suurust kui ka võimsust. Vähemtähtis ei ole ka soojakao koefitsent, mis tavaliselt on kirjas kerise passis. Kui olete valinud oma sauna liiga väikese ja nõrga kerise, siis võib suurtel „saunakarudel“ temperatuurist väheseks jääda. Kui jällegi valida väikesesse sauna liiga suur ja võimas keris, on üsna tõenäoline, et õhk läheb liialt tuliseks. Inimesed on erinevad, seega saunaeelistused tulenevalt sellest samuti erinevad. Mõnele meeldib mahedam ja niiskem saun, teistele kuum ja terav. 

Suureks probleemiks saunas võib osutuda ka valesti projekteeritud ja ehitatud ventilatsioon. Sellise tegevuse tagajärjel tekib laval istudes hapniku puudus, samal ajal jalad külmetavad.  Leiliruumi peab tulema piisavalt hapnikku ning õhk ringlema ruumis nii, et keris saaks peale värsket õhku. Väljatõmbeava parim asukoht on võimalikult kaugel kerisest, näiteks lava all, umbes lavalistuja kandade kõrgusel – see annab maksimaalse saunaefekti. Väga oluline on jälgida ka kerise ja korstna paigutust, et kõik tuleohutusnõuded oleksid täidetud ja teil oleks võimalik veel pikki aastakümneid oma saunast mõnu tunda.

Üheks tähtsamaks objektiks saunas on kindlasti lava, mille projekt peab olema põhjalikult läbimõeldud. Laval peab olema mugav istuda. Kindlasti  tuleks eelnevalt mõelda ka  sellele kui palju inimesi hakkab korraga laval istuma, kas keegi tahaks allpool istuda või hoopiski pikali visata, sellest hakkab sõltuma tulevase lava laius. Meie kogenud meeskond jagab meeleldi nõuandeid ja ootab ka teie küsimusi!

 

Tel: +372 6 140 310

E-mail: info@saunamaailm.ee

facebook.com/Saunamaailm.ee