Korralik kodusaun - kas ehitada ise või lasta ehitada

Paljudele meist on saunaskäik püha sündmus. Ei ole mõnusamat paika, kui oma kodune saun. Olgu selleks siis leili-, auru-, suitsu- või muu põnev saun. Kas ehitada oma kodusaun ise või lasta seda teha väljaõppinud meistritel? Muidugi meeldiks paljudele meist oma saun enda kätega algusest lõpuni valmis teha. Kahjuks ei ole harvad juhud, mil ettevõtmine teadmiste, kogemuste ja oskuste puudumise tõttu ebaõnnestub. Tõenäoliselt tundub sauna iseehitamine ka odavam, kui meistrite palkamine: endale ju töötasu ei arvesta, osa vajalikust materjalist võib leida aastakümneid kuuri taga seisnud lauavirnast. Aga kui vanad ja väsinud materjalid lõpuks järele annavad või kogemuste puudumisest tulenevad ehituslikud vead esile tulema hakkavad, võib mõnus saunatamine asenduda painava murega sauna tervise pärast ja arvestatavate lisakulutustega selle parandamiseks.

 

modern-sauna.JPG

 

Kuidas selliseid ootamatuid väljaminekuid ja otsatut remondimuret vältida, selgitab Saunamaailma ehitusosakonna juhataja Mihhail Gross. Kuigi Gross hindab isetegemise rõõmu ja enda tehtud sauna emotsioonaalset väärtust, leiab ta, et sauna ise ehitades võib jõuda hiljem palju muret valmistava tulemuseni. “Et ehitada korralik kaasaegne saun, on vaja kogemusi ja oskusi. Näiteks on väga oluline osata lähtuvalt leiliruumi suurusest valida õige keris, selle asukoht jms. Tähtis on, et õhk korralikult ringleks. Tänapäeval on oluline, et saun vastaks Päästeameti nõuetele - nii on näiteks kerise ja korstna paigaldamiseks nõutav vastava kvalifikatsiooniga meister.” Siinkohal rõhutab Gross, et ettevõtlik ehitushuviline võib küll ise palju uurida ja vastavaid õpetusi leida, kuid see ei välista võimalikke eksimusi: “Ehituses on olulised ka väiksemad nüansid, mida asjaarmastajast saunaehitaja ei pruugi märgata. Seega oleks mõistlik kasutada vastaval alal tegutseva ettevõtte teenuseid.“ Üks lihtne ja hea võimalus oma saunaunistuse elluviimiseks on tellida ligi 20-aastase ehituskogemusega Saunamaailmast saunaehituse täispakett. Terviklahendusi pakutakse nii leili-, auru- ja infrasaunade kui ka spaalahenduste puhul.

 

Saunaehituse täispakett sisaldab järgmisi teenuseid:

• nõustamist • sauna 3D projekti

• mõõdistamist • projekteerimist

• projekti kooskõlastamist

• sauna ehitamist

• 5 aastat garantiid

• hoolduspaketti

 

Saunamaailma ehitusosakonna juhataja Mihhail Grossi sõnul on nende populaarseim projekt „Võtmed kätte“ tellija jaoks suurepärane võimalus saada saunaomanikuks ise selle ehitamise ja kavandamisega vaeva nägemata. Soodsaima korterisauna saab kätte 2 500 euroga, pakutakse ka järelmaksu võimalust.