Hoolitse oma sauna füüsilise vormi eest!

Kes ei teaks Eesti vanasõna – nagu Sina külale, nii küla Sinule. Või miks mitte - nagu Sina saunale, nii saun Sinule. Mida hoolikamalt Sa oma sauna eest hoolt kannad, seda kauem ta Sind teenib ja naudingut pakub.

kivikas-sauna.jpg

Enamusel meist on saun kasutuses aastaringselt. Vähemalt kord aastas tuleks üle vaadata sauna konstruktsioonid, et võimalikud niiskuskahjustused (hallitus, vamm vm) varakult avastada ning leida parandamist vajavad kohad. Kindlasti tuleb üle kontrollida kogu tehnika ja kõik muud seadmed ning süsteemid – kerised, aurugeneraatorid, elektrisüsteem, ventilatsioon, valgustus.

Puukeris tuleb tahmast puhastada. Mida vähem teatakse, on see, et hea peremees vahetab kerisekive vähemalt korra aastas (kui sauna kasutatakse 1-2 korda nädalas).

Kui seda võimalust ei ole, tuleks kivid üle vaadata, mõranenud kivid eemaldada ja hea õhuringluse tagamiseks ümber laduda.

Normaalse õhuringluse puhul töötab keris korralikult ning küttekeha peab kauem vastu.

Tähelepanu vajab kindlasti ka kõik puitosad. Nii seinad/põrand kui ka lava tuleb puhastada spetsiaalse puhastusainega. Seejärel on soovitav kasutada puidukaitse- või erihooldus vahendeid.

Kui endal aega või tahtmist sauna hooldusega tegeleda ei ole, võib kasutada Saunamaailma hooldusteenust. Sobiva paketi võib valida olenevalt töö mahust ja rahakoti võimalustest.