Uudised

Hea peremees saunale liiga ei tee

The-Joys-of-an-At-home-Sauna21.jpg

Kes ei teaks Eesti vanasõna - nagu sina külale, nii küla sinule. Või miks mitte - nagu sina saunale, nii saun sinule. Tuleb tunnistada, et  vanarahva tarkusest peab lugu ka sinu saun. Mida hoolikamalt sa tema eest hoolt kannad, seda kauem ta sind teenib ja naudingut pakub. Rehvi- ja õlivahetus sinu neljarattalisel kaaslasel on enesestmõistetav ja regulaarne. Korstnapühkija koduvisiit enne kütteperioodi või suveterrassi õlitamine grillihooaja alguses samuti. Enamusel meist on saun kasutuses aastaringselt. Saunas käiakse vähemalt kord nädalas, paljud ka sagedamini. Regulaarse kasutuse korral tuleks põhjalik „saunapäev“ (hoolduspakett) teha ka saunale endale.  

Vähemalt kord aastas on vaja kindlasti üle vaadata sauna konstruktsioonid, et võimalikud niiskuskahjustused (hallitus, vamm vm) varakult avastada ning leida parandamist vajavad kohad. Kindlasti tuleb üle kontrollida kogu tehnika ja kõik muud seadmed ning süsteemid – kerised, aurugeneraatorid, elektrisüsteem, ventilatsioon, valgustus. Puukeris tuleb tahmast puhastada. Mida vähem teatakse, on see, et hea peremees vahetab kerisekive vähemalt korra aastas (kui sauna kasutatakse 1-2 korda nädalas). Kui seda võimalust ei ole, tuleks kivid tuleb üle vaadata, mõranenud kivid eemaldada ja hea õhuringluse tagamiseks ümber laduda. Normaalse õhuringluse puhul töötab keris korralikult ning küttekeha peab kauem vastu. Tähelepanu vajab kindlasti ka kõik puitosad. Nii seinad/põrand kui ka lava tuleb puhastada spetsiaalse puhastusainega (link). Seejärel on soovitav kasutada puidukaitse- või erihooldus vahendeid (link). 

Järjest enam küsitakse õige saunahoolduse osas meie käest nõu ja abi. Nüüd on kõigil saunafännidel võimalik tellida just enda saunale ja peremehe rahakotile sobiv hoolduspakett (hoolduspakett). Paketti on võimalik tellida ühekordselt või sõlmida meiega korraline hooldusleping. Vastavalt kokkuleppele hoiame meie sinu saunal „silma peal“. Kui hoolduse aeg kätte jõuab, anname sellest sulle ise telefoni teel märku ja lepime kokku uue „saunapäeva“. Valikus on 3 erineva mahu ja hinnaga hooldust, koos valime välja just sinu saunale sobiva. 

Jäta enda sauna tervise eest hoolitsemine meie kanda ja koge parimaid saunaelamusi terves ja rõõmsas saunas! 

Telefon: +372 6140 310

E-kiri: info@saunamaailm.ee