Eeterlike õlide saunas kasutamine

Saunas käies kasutatakse tihti mitmesuguseid eeterlikke õlisid, mis loovad leiliruumis kordumatu aroomi, aitavad tervist parandada või lihtsalt nautida meeldivaid lillede, puuviljade ja teiste taimede lõhna. Kõikvõimalike eeterlike õlide valik on suur, kuid info nende kohta taas kahetine. Mõnikord võib leida nende kasutusõpetuses ka hoiatusi. Kas eeterlik õlisid tasub kasutada, milliseid eelistada ja kas mõni neist teeb meie tervisele ka head?

Saunaõlid

Fac-9.jpg

Iseenesest on eeterlikud õlid aktiivsed lõhnaosakesed, mis on pärit taimede õitest, viljadest või teistest taimeosadest, ja on sealt erilisel viisil kätte saadud. Need õlid mitte ainult ei lõhna erilisel viisil, vaid võivad mingil moel mõjutada meie organismi (just seepärast nimetataksegi neid bioloogiliselt aktiivseteks). Nende ainete saunas kasutamisel võivad need mõjutada närvisüsteemi, siseorganeid või -süsteeme, sest kuumaga võib leiliruumis suureneda nii naha tundlikkus kui ka kogu organismi vastuvõtlikkus läbi kopsude. Kuid kas sel viisil on võimalik kuidagi tervist parandada?

Eeterlikud õlid ei ole ravimid

Vaatamata sellele, et eeterlikud õlid sisaldavad bioaktiivseid aineid, ei ole nad ravimid, sest nad ei sisalda endas kindla toimega toimeaineid kindlas kontsentratsioonis. Peale selle on iga eeterlik õli suur ainete kogum, millest ühtedel on üks ja teistel risti vastupidine mõju. Eeterlike õlide saunas kasutamine ei ole mingil juhul raviviis, sest nende kasutamise tulemust või mingi tervisehäda leevendust ole võimalik ette näha. Ja samas võivad selliste ainete kasutamise tulemused ka suhteliselt ebameeldivad olla (allergia).

Kuidas eeterlike õlisid kasutada

Eeterlikke õlisid ei tasu ravi eesmärgil kasutada. Milliseid omadusi neile ka juurde ei poogitaks, vaevalt teil õnnestub end nendega ravida. Kui te aga soovite saavutada saunas aromaatset atmosfääri, siis tasub kasutada korraga ainult üht õli. Valige see, mis tundub teile kõike meeldivam, ärge liialdage kogusega, tavaliselt jätkub mõnest tilgast, et saavutada soovitud tulemus, ja samal ajal ei riski te enda ega kaaslaste tervisega.

prices-white.png
prices.png