Kaseviht. Kui kasulik see on?

Paljud arvavad, et ilma vihata sauna minna on ajaraisk. Suurem osa inimesi eelistab saunas vihelda, kuid küsimus ongi, millist vihta eelistada. Tänapäeval saab vaevata muretseda nii tammeviha, kaseviha ja ka harvaesinevate puuliikide vihtasid. Kuid vaatamata suurele valikule poodides on just kaseviht see kõige eelistatum.

Antiseptiline toime

Fac-8.png

Tihti kirjutatakse, et kasevihal on antiseptiline toime ja mingil määral see ongi nii. Leiliruumis olles laienevad pindmised veresooned ning vihtlemine elavdab vereringet. Tulemusena vereringe kiireneb, ainevahetusprotsessid ja immuunsus paranevad.

Tänu sellele ongi kaseviht see, mis aitab võidelda infektsioonidega nahal. Kuid sama toime on ka teistel vihtadel. Kas kasevihtades on aga ka midagi sellist, mis mõjub haigusetekitajatele? Ühest vastust sellele küsimusele ei ole. Võimalik, et kask sisaldab fütotsiide, mis hävitavad baktereid, kuid on tõenäoline, et see võib ka väljamõeldis olla, kliinilist tõestust sellele ei ole.

Kaseviht lõdvestab lihaseid

Tõenäoliselt lõdvestab kaseviht lihaseid massaaži toimel, mida on aga võimalik saavutada ükskõik millise saunavihaga. Kas aga kasevihal on siinkohal eeliseid? Ilmselt mitte.

Kusjuures paljud inimesed peavad kasevihta mahedamaks ja meeldivamaks kui näiteks tammevihta, kuid tõenäoliselt on tegu subjektiivse arvamusega. Mõnele meeldib kaseviht, teised eelistavad tamme- või lepavihta.

Kas tasub valida just nimelt kaseviht?

Eelpool öeldust võib järeldada, et kasevihal ei ole paraku teiste puude okstest tehtud vihtade ees eeliseid. Te võite aga kaseviha valida põhjusel, et seda on lihtsam kätte saada, selle tarvitamine on meeldiv, te olete sellega harjunud või mis põhjusel iganes, kuid eriline eelis või kasu võrreldes teistega, näiteks tammevihaga, kasevihal puudub.

prices-white.png
prices.png