Saun – täielik puhastumine

Kõige mõjusam viis organismi puhastamiseks, mitte ükshaaval käte-jalgade pesemiseks, on regulaarne saunaskäimine. Sauna toimed:

- nahk muutub elastsemaks;

- vereringe paraneb, südame ja kopsude töö aktiveerub, ainevahetuse kvaliteet tõuseb täiesti uuele tasemele;

- veres kasvab hemoglobiini, erütrotsüütide ja leukotsüütide tase. Endokriinnäärmed hakkavad uue jõuga tööle, valuaistingud taanduvad;

- kuuma ja massaaži koosmõju stimuleerib liigeseid ja lihaseid;

- kesknärvisüsteem rahuneb, väsimus kaob;

- neerude, maksa ja soolestiku töö paraneb.

Kõik haigusttekitavad mikroobid, mis väljuvad naha pinnale, hukkuvad kuuma auru käes.

Peale selle saab organism saunas olemise ajal lahti sooladest, see on eriti kasulik neile, kes kannatavad osteokondroosi, osteoartriidi või podagra käes. Kõigest mõni saunaskäik ja liigesed painduvad paremini ega peaaegu valuta enam. Selleks, et rohkem soolasid välja uhtuda, võib juua nõgeseteed.

Fac-30.jpg

Kuidas saunas räpast ja toksiinidest vabaneda?

Et saunas ikka kõvasti higistada, võib enne sauna juua higistamist soodustavat teed (lagrits, pärnaõis). Kui olete juba kõvasti leili saanud, on aeg tegevust muuta. Nüüd tasuks endale külma vett peale valada. Vaheldades külma ja kuuma, hoogustate vereringet ja vabanete kahjulikest ainetest.

Leiliruumi ei tasu minna pärast rammusat kõhutäit ja tugevat peatäit. Sellisel juhul on saun mitte lihtsalt ebatervislik, vaid koguni ohtlik koht. Ärge paar tundi enne sauna sööge, poputage end hommikusöögiks millegi kergega, näiteks herkulopudruga, juur- ja puuviljadega, naturaalmahla või taimeteega.

Arvatakse, et leili on parem võtta hommikul, sest see protseduur koormab südant. Süda aga talub sauna paremini siis, kui ta on ööga puhanud. Kuumaga tasub end harjutada tasapisi – ärge ronige kohe lava ülemistele astmetele, ärge kiirustage!

Ärge sisenege leiliruumi märjana, ikka rätikuga kuivaks nühituna. Vesi teie nahal takistab higistamist. Liigne higikiht teie nahal takistab higistamist samuti. Liigset higi võiks nahalt švammiga maha pühkida, ühtlasi eemaldab see ka surnud naharakud.

Kui te kasutate saunas vihta, siis ärge unustage, et vihtlemine ei tähenda enda peksmist – viht kõigest suunab õhku vajalikele kehaosadele ning teeb kerget massaaži, vaevu keha puudutades. Saunaprotseduure tehes kaotate te palju vedelikku ning muidugi tahate juua.

Taastage keha veevarud lihtsalt veega või siis värskelt pressitud mahlaga juur- või puuviljadest.

prices-white.png
prices.png