Juuste hooldus saunas

Paksud, kohevad ja säravad juuksed on hea tervise ja hoolitsetuse tunnus. Suurem osa naisi ja ka paljud mehed peavad neid uhkuseasjaks, üheks põhiliseks relvaks vastassugupoole vallutamisel. Kuid kas saab kinnitada, et kõrge temperatuur ja kuum aur saunas on juustele kasulikud? Muidugi! Kuid tingimusel, et peate kinni mõnest soovitusest.

Kõige tähtsam on juukseid kaitsta

Fac-22.jpg

Kõik, kes hoolivad oma lakast, peaksid endale hankima sauna- või vannimütsi. Need kaitsevad juukseid järskude temperatuurivahetuste (te ei ole ju saunas kogu aeg ühe koha peal, liigute kord leiliruumi, duširuumi, puhketuppa jms), ülekuumenemise ja niiskusekao eest.

Mitte mingil juhul ärge kasutage saunas liibuvat kummimütsi, sest see surub veresoontele ja halvendab vereringlust, mis omakorda võib põhjustada peavalu ja ka pea ülekuumenemist.

Eriti uhkete ja kaharate juuste omanikud, kes ei suuda oma juukseid mütsi alla ära mahutada, peaksid mütsi alt välja ulatuvatele juustele kandma kosmeetilist õli. Õli kaitseb juukseid kuuma eest ja lisab juustele samal ajal ka vajalikke aineid.

Juuste saunaravi

Soe soodustab juukseid toitvate ainete imendumist juuksekarva kõikidesse kihtidesse, mis teeb sauna parimaks kohaks, kus tegeleda juukseid taastavate protseduuridega.

Enne kui hakkate juustele maski peale kandma, peske juuksed korralikult puhtaks. Pöörake tähelepanu, millistest komponentidest juuksemask koosneb. Mask peaks olema võimalikult naturaalne, ohutu, allergeenideta. Veelgi parem, kui segate vajaliku juuksemaski ise kokku. Näiteks, selleks et juuksed oleksid paksemad ja pikemad, hellitage neid regulaarselt vadakuga. Kandke vadak juustele, mähkige need rätikusse, soojendage end leiliruumis ja siis loputage juuksed sooja veega. Kui teile teeb muret kõõm, siis määrige tund enne leiliruumi minekut pähe taimeõli, pange pähe saunamüts, soojendage end leiliruumis ja peske juuksed šampooniga puhtaks.

Kuivadele ja rabedatele juustele tehke mask, milles on 1 munakollane, 2 tl mett, 3 tl taimeõli. Laske valmis segul veerand tundi toatemperatuuril seista, siis määrige see peanahale ja juustele. Mähkige juuksed kilesse ja katke pea veel ka mütsiga. Poole tunni pärast peske pea puhtaks.

Pärast sauna

Kui te hakkate kohe pärast sauna juukseid föönitama, siis muudab see teie juuksed aja jooksul kuivaks ja katkevaks. Ärge kiirustage, andke juustele pisut aega jahedama temperatuuriga kohaneda, laske neil veidike ise kuivada ja kõige parem, kui saate hakkama üldse ilma föönita.

Ärge tehke niisketest juustest hobusesaba ega krunni eesmärgiga saavutada uhked lokid. Juuksekummid ja klambrid rikuvad juukseid. Kuivatage juukseid lahtisena ning kui teil on kuivatamisega kiire ja fööni kasutamine möödapääsmatu, kasutage juuste kaitsevahendeid.

prices-white.png
prices.png