Saun ja spaaprotseduurid

Nagu esimesed antiiksaunadki on ka esimesed spaad teada Vana-Rooma hiilgeaegadest. Kuid nende tänapäevane nimetus pärineb Belgia väikelinnast Spa, mis on kuulus oma ravitoimega mineraalveeallikate poolest. Need on rikkad raua ja süsihappegaasi poolest. Spasse sõitsid oma tervist turgutama nii prantslased kui belglased.

Spa linna eeskujul on hakatud füsioteraapiat koos veega nimetama spaaprotseduurideks. Tänaseks päevaks on need toimingud rikastatud veel ka soolade, savi, muda, vetika, ravimtaimede ja teiste ravivate komponentidega. Raviv toime tugevneb, kui nahapoorid on laienenud. Seepärast toimivadki saun ja spaaprotseduurid sageli käsikäes.

Mida spaaprotseduurid koos saunaga teha suudavad?

Fac-21.jpg

Eelkõige tänu vene saunas olevale kõrgele niiskusastmele ja keha soojenemisele toimub keha puhastumine toksiinidest, mis väljuvad koos higiga. Nahapoorid avanevad ja nahk vabaneb mustusest ja rasust. Järelikult aitab spaaprotseduur saunas vabaneda aknest, mustadest täpikestest nahal, ketendusest, liigsest kehakaalust. Nahk muutub ühtlaseks ja nooremaks, pigmendilaigud muutuvad heledamaks, taastub normaalne naha niiskusesisaldus. Nahk saab vajalikke aineid.

Põhilised soovitused sauna spaaprotseduurideks

1. Näo ja keha spaaprotseduure tasub teha ainult soojendatud nahale, näiteks leilis käimise vahepeal.

2. Kandke pärast lühikest leiliruumis viibimist nahale 10-15 minutiks puhastav või kooriv mask.

3. Kandke niisutav mask nahale leiliruumis käimise vahepeal, eelnevalt nahka niisutades ja puhta rätikuga kuivatades, et maski alla ei jääks rasu ja higi. Vajadusel kasutage puhastavat ja niisutavat toonikut.

4. Nahapooride avamiseks kulub rasusel nahal kauem aega kui kuival nahal.

5. Mee ja soola protseduurideks ei tohiks nahal olla veenilaiendeid või kuperroosat.

6. Kui teil on allergia, tasuks koorivate ja mähkimist nõudvate protseduuridega ettevaatlik olla.

7. Spaaprotseduure võib teha ise, kasutades kosmeetilisi või koduseid vahendeid ja retsepte, kuid võib külastada ka saunakompleksis olevaid spaasalonge.

Mõned retseptid

1. Külm vesi sidrunilõiguga toniseerib ja värskendab näonahka, poorid ahenevad. Tedretähnidest vabanemiseks lisage 10 tilka sidrunimahla, 1 tl mett, jätke segu 10-20 minutiks enne kasutamist seisma.

2. Tselluliidi vastu võitlemisel on end heast küljest näidanud koorimine kohvipaksuga (1 tl kohvipaksu, 1 tl suhkrut või oliiviõli, kuum vesi). Hõõruda 10-15 minuti jooksul nahale probleemsetele kohtadele.

3. Vanarahva tarkus: külmakahjustustega nahka tuleb niisutada tavalise keefiriga.

4. Naha koorimiseks - 1:1 savi ja vett (või piima); soola ja sooja mett; meresoola ja hapukoort. Lihtsalt valmivad nahakoorimisvahendid ja -maskid võib nahale kanda pärast leili, kui poorid on lahti. Saviga tehakse mähiseid, mis parandavad vereringet, põletavad rasvu, toniseerivad, rikastavad hapnikuga, puhastavad ja väljutavad toksiine.

5. Nahale mõjuvad hästi ravimtaimede tõmmised. Erinevad taimed mõjuvad nahale erinevalt, kuid kasutamiseks tuleb toimida ühtmoodi – valage taimedele kuum vesi peale, oodake, kuni vesi on piisavalt jahtunud ja valage see endale peale. Probleemsele nahale sobib saialill; rasusele seeder, eukalüpt, mänd; tundlikule kummel, ruse (lad. Bidens).

prices-white.png
prices.png