Milline on õige leil?

Saunas käimise kultuur on väga tähtis, sest ainult õige suhtumine sauna tervendavasse ja lõdvestavasse toimesse annab soovitud tulemuse, millega oleme arvestanud. Kuidas peaks saunaminekuks ettevalmistusi tegema ja millistest nõuannetest peaks kinni pidama, kui me oleme juba leiliruumi jõudnud?

Õige ettevalmistus

Fac-20.jpg

Kui te tahate teada, kuidas leili võtta, siis alustage ettevalmistusest. Soovitame teil järgida ettevalmistusi tehes järgmisi reegleid:

- sauna ei tasu minna näljasena ega ka täissöödud kõhuga. Kerge vahepala puuvilja või juurvilja näol on täiesti piisav;

- ärge tarvitage enne saunaminekut ja seal olles alkohoolseid jooke. See võib mõjuda tervisele väga halvasti, kuni insuldini välja;

- ärge minge sauna pärast tugevaid füüsilisi pingutusi, parem puhake mõni tund, kuni lihased on piimahappest lahti saanud, ja seejärel võitegi minna sauna.

Kuidas saunas leili võtta?

Kõigepealt peab eemaldama kehalt kõik nahaga kokku puutuvad metallesemed. Metall on hea soojusjuht ning kõik aksessuaarid alates ehetest kuni metallist kellarihmani muutuvad leiliruumis kõrvetavalt kuumaks.

Enne leiliruumi sisenemist soovitame käia jaheda duši all või valada end üle jaheda veega. Seejärel kuivatada end ja alles siis minna leiliruumi. Et leiliruumis õigesti toimida, peaks arvestama:

- ei ole vaja kiirustada ega endale ajalisi piiranguid seada. Sauna põhieesmärk on täiuslik lõdvestus ja vähemalt seal olemise ajaks vabaneme muretsemisest, närvitsemisest, ebaõnnestumistest, probleemidest. Kui hakkame kiirustama, siis ei suuda me saavutada seda kõige tähtsamat – täielikku lõdvestumist:

- ei tasu testida oma organismi vastupidavust. Alustage suhteliselt madalatest temperatuuridest: 60 kraadi on alustamiseks täiesti piisav, seejärel võib kuumust tasapisi lisada kuni 90 kraadini. Parim niiskustase on sealjuures 10%. Leiliruumis ei tasu olla korraga rohkem kui 10 minutit;

- tehke kindlasti vaheaegu, tulge leiliruumist mõneks minutiks välja, vähemalt 3-4 korda. Kui teile meeldivad kontrastid, siis võite leiliruumi pauside ajal külma dušši võtta.

Miks on nii tähtis kõiki reegleid järgida

Inimesed tunnevad huvi, kuidas käituda vene saunas, kuid seejärel ei pea neist soovitustest kinni, pidades neid liiga ahistavateks või ei lase reeglid neil saavutada vajalikku emotsionaalset lõdvestumist.

Muidugi on kõigil vabadus valida endale sobivaim variant, kuid pidage meeles, et üksnes reeglitest kinni pidades ei riski te oma tervisega ja saavutate nii psühholoogilise kui ka füüsilise positiivse tulemuse.

prices-white.png
prices.png