Kui tihti võib saunas käia?

Saunaskäimine meeldib paljudele inimestele, see on täiesti arusaadav. Sest leil ja sellele järgnev jaheda veega dušš või bassein võimaldavad täiuslikult lõdvestuda, nii meelel kui kehal samaaegselt puhata, seda kõigest tunni jooksul ja toime võib tulla ka vähemaga.

Facs-14.jpg

Mõni inimene käib saunas korra paari kuu jooksul või jäävad saunaskäikude vahele isegi pooleaastased või pikemadki vahed. Sealjuures ei suuda nad saunas lõdvestuda ja tunnevad, et enesetunne läheb saunas isegi halvemaks.

Kui teil on teatud liiki terviseprobleeme või ei suuda teie organism kohaneda kuumaga, siis mingit sundust sauna minekuks ju pole. Kui te soovite kujundada endale regulaarse saunaskäimise harjumus, käige seal vähemalt kord nädalas ja alustage madalamate temperatuuridega. Kuumakraade tuleks tõsta ja leiliruumis olemise aega pikendada tasapisi. Organism harjub saunaga ja te hakkate pikapeale tundma selle tervistavat mõju.

Kas saunas võib ka iga päev käia?

Need inimesed, kellele saun väga meeldib, kes armastavad leili, tunnevad end pärast sauna paremini ja reipamalt. Nad suudavad käia saunas ka iga päev. Kuid probleemi korral naha kuivusega tasuks saunast mõneks ajaks loobuda

Kõiges peab olema mõõdukas

Ka täiesti korras tervisega inimesele ei ole sauna igapäevane kasutamine põhjendatud. Kuni selleni välja, et saun tüütab sel juhul lihtsalt ära. Seepärast on parim variant käia saunas regulaarselt, kuid mitte fanaatiliselt. Ammustest aegadest on saunas käidud puhkepäevadel, pesemiseks ja puhkamiseks. Küllap oli see optimaalne variant ja seda võib tänapäevani nii teha, sest saun jääb ikka puhtuse pidamise, lõdvestumise ja suhtlemise kohaks.

prices-white.png
prices.png