Milline aeg on saunaskäiguks parim

Suurem osa inimestest vastaks, et muidugi õhtul, sest saunaskäik aitab lõdvestuda pärast rasket tööpäeva, parandab ainevahetust, kiirendab taastumist ja toob hea une nii kehale kui vaimule.

Fac-13.jpg

Kui aga rääkida harjumustest ja te olete just nimelt õhtuti harjunud saunas käima, siis on võimalik, et parim aeg leiliks ongi õhtul. Vähemalt on teie organism sellega juba harjunud, ka psühholoogiliselt on õhtune aeg selleks parim. Kui te lähete sauna harjumustele risti vastupidi hoopis hommikul, on see teie organismile stressiks, sest keha võib reageerida leilile teisiti kui te tahate, ja kogu loodetud tulu jääb saamata.

Kuid jutt käib ainult harjumustest. Nagu me teame, saavad ka sugugi mitte nii väga meeldivad asjad meie elus turvalise mugavuse lahutamatuks osaks, kui nad on muutunud harjumuseks. Kuid kui te alles kavatsete teha saunast elu lahutamatu osa või tahate harjumuspärasest soome või türgi saunast üle minna vene sauna kasutamisele, siis mõelge selle üle, kuidas oleks, kui käiks seal näiteks hommikuti või siis vähemalt keset päeva.

Miks on hea hommikupoole saunas käia?

Tervislikkuse seisukohast on vene saunas parem käia just päeva esimesel poolel. Kuumuse ja niiskuse mõju toniseerib organismi ja veresoonte laienemine kiirendab ainevahetust, mille arvel organism siis valmistubki tööpäevaks. Ja kui te ka ei lähe pärast sauna tööle, on sellegipoolest mõnus tajuda jõudu ja head enesetunnet, saate veeta päeva suurepäraselt koos lähedaste ja sõpradega või siis lihtsalt enesetunnet parandada.

Tähtis pole mitte ainult aeg

Kahtlemata on saunamineku aeg tähtis, kuid parem on, kui te peate kinni teistest reeglitest: ärge sööge enne sauna ja seal olemise ajal, loobuge alkoholist ja teistest kahjulikest harjumustest, käige leilis piisavalt ja regulaarselt ning soovitud tulemus on kindlustatud.

prices-white.png
prices.png