Hakkame sauna minema

Saunaminek ei ole spontaanne tormamine, parem on selleks valmistuda, mis tähendab ka õigete asjade kaasavõtmist ja füüsilist ettevalmistust. Kui teete kõik õigesti, toob saunaskäik teie tervisele ehedat kasu. Kui aga minna sauna ilma ettevalmistuseta, võib oodatud tulemust mitte saavutada ja mõnel juhul isegi välistada. Milles peaks seisnema saunamineku ettevalmistus ja kuidas seda teha õigesti, et saunaskäik tooks oodatud tulemuse.

Võtame kaasa vajalikud asjad

Fac-12.jpg

Esiteks peab kaasa võtma õiged asjad. Muidugi ei ole asjade kaasavõtmine mingi pikk toiming, kuid saunast ei tasu n-ö möödaminnes läbi astuda. Vajalikeks asjadeks on sussid, rätik või froteehommikumantel, mütsike ja viht. Parem oleks võtta ka saunalina, et see saunalavale laotada (või mida te iganes selleks kasutate). Vihtade seast tasub valida okaspuuokstest tehtud viht, kui soovite tervist turgutada, ja kaseviht, kui soovite nahka puhastada.

Kindlasti võtke joodavat kaasa

Jutt ei käi loomulikult mitte alkohoolsetest jookidest, neid ei tasu mitte mingil juhul kasutada ei saunas ega enne seda, sest see võib kahjustada ka päriselt teie tervist. Kuid vesi (gaseerimata), mahlad või morsid, on just nimelt need, mida vaja, sest kuumaga kaotab keha vett ja ainult veebalanssi taastades saab hoida kõikide organite ja süsteemide tööd normaalsel tasemel ning organism saab saasta välja uhtudes maksimaalset kasu. Teed ja kohvi võib samuti kaasa võtta, kuid neid ei tasu juua kuumana. Kõige õigem valik on siiski tavaline vesi.

Ärge enne sauna söömisega liialdage

Võib ju olla, et see ei ole kõige keerulisem ettevalmistusetapp, kuid sugugi mitte vähetähtis. Suur toidu kogus, mis enne sauna minemist süüakse, sunnib teie verevarustust pöörama tähelepanu seedeorganitele, kuid leilist saadavat kasu, mida tegelikult ootate, ei pruugi te saada.

Mitte ainult söögiga liialdamine, vaid ka lihtsalt söömine vahetult enne sauna ei ole hea mõte, parem oleks süüa paar tundi enne sauna ja leili. Aga saunas endas piisab ainult joomisest. See aitab kehal puhastuda ja te saavutate soovitud tervistava tulemuse.

Saun – see on väga hea võimalus puhata nii meelt kui keha. Psühholoogilist ettevalmistust pole vaja: põhiline, et valmistute end lõdvestama. Kõige muu ettevalmistus on selleks, et leil tooks teile maksimaalset kasu.

prices-white.png
prices.png