Kui kasulikud on tammevihad?

Tammeviht on populaarsuselt pärast kasevihta teisel kohal. Kuid millega on selline populaarsus seotud?

Fac-10.jpg

Rahustav toime

Laialt on levinud arusaam, et tammel on rahustav toime inimese närvisüsteemile, selle kasutamine annab võimaluse lõdvestuda ja probleemidest eemalduda. Kliiniliselt ei ole sellist toimet tõestatud. Tõenäoliselt on puhkus ja lõdvestumine saunas need, mis aitavad saavutada lõdvestavat efekti, kuid tammeoksad ei mängi siinjuures mingit rolli.

Tammeviht kõrge vererõhu vastu

Tihti räägitakse, et tammeviha kasutamine aitab vererõhku alandada. Kuid tamme ennast (tõmmised ja teed tammekoorest või -lehtedest) kõrge vererõhu vastu ei kasutata. Kõrge vererõhuga võib saunaskäik üleüldse ohtlik olla. Kõrge vererõhu alandamiseks on mõistlikum arsti juurde minna ning ühtlasi temaga nõu pidada, kuidas oleks ohutum saunas käia ja kas tammeviht äkki üldse kasutamata jätta.

Tammevihtade populaarsus

Tammevihad on populaarsed, sest nad on suhteliselt kättesaadavad ja nende lõhn on meeldiv. Tammevihtadel on lõdvestav mõju, kuid sama mõju on ka teistel vihtadel.

Ei saaks öelda, et tammevihad on halvad ja neid ei peaks kasutama, kuid paljud efektid, mida nendega seostatakse, on välja mõeldud ega peegelda tegelikkust. Tammelehtede kasutamine on eelkõige võimalus teha kerget massaaži, toniseerida veresooni ning mingil määral stimuleerida närvisüsteemi. Aroomiõlid, mida tammelehed eritavad, võimaldavad luua leiliruumis erilise atmosfääri, mis on tähtis täiuslikuks lõdvestumiseks.

Kui te tahate valida head vihta ja mitte üle maksta, võib tammeviha teha ise või siis osta. Tammeviha omadused lubavad soovitud efekti saada närvilõpmetele, nahale ja lihastele. Tammeviht ei ole imeravim kõikide haiguste vastu, kuid selle oodatud ja tegelik mõju on heas tasakaalus.

prices-white.png
prices.png